سایر-محصولات-مکاترونیک-صنعت

سایر محصولات شرکت مکاترونیک صنعت

انواع دستگاه های پیشگام مکاترونیک صنعت

پالپر (pulper)

دستگاه پالپر و درام پالپر به عنوان اولین مرحله درخطوط تولید کاغذ سازی است که آخال ( کارتن های بازیافتی) همراه با آب، با نسبت های مختلف، به درون آن وارد می شوند. این مخلوط توسط تیغه های فولادی با یکدیگر به خوبی ترکیب می شود تا خمیر اولیه کاغذ به دست بیاید. که انواع مختلفی دارد . مهمترین آنها عبارتند از:

Hi-Consistency Pulper

سیستم خمیرسازی با قوام بالا در فرآیند دسته ای عمل می کند. طراحی منحصربه‌فرد روتور گردش بسیار خوبی را در داخل مخزن ایجاد می‌کند و به خوبی مواد خام را صاف می‌کند، که اجازه می‌دهد تا 15 تا 16 درصد کارایی داشته باشد. Hi-con Pulper برای تمام گریدهای کاغذ باطله مناسب است.

سیستم تخلیه برای تخلیه ذخایر با قوام بالا از رقیق کننده خمیر تا 4% و حذف موثر آلاینده های درشت طراحی شده است. مزایای خمیر با قوام بالا در جدا شدن جوهر به ویژه در درجه نوشتن و چاپ بسیار کارآمد است. صاف کردن کارآمد الیاف، حذف ملایم آلاینده ها از مزایای آن میباشد.

Low Consistency Pulper

از این پالپر برای خمیر کردن کاغذ و کارتن های باطله (آخال) و تصفیه خمیر ورودی به کارخانه های کاغذسازی استفاده می شود. این دستگاه، الیاف خمیر را به صورت مکانیکی از هم باز می نماید تا پس از جداسازی ضایعات موجود، خمیر به خط تولید اصلی کارخانه راه یابد

با تکنولوژی مناسب، خمیرسازی کارآمد خمیر بکر و کاغذ بازیابی شده در تهیه انبار منجر به کاهش مصرف انرژی ویژه می شود. علاوه بر این، گلوگاه ها در ظرفیت خمیرکاغذ حذف شده و بهبود راندمان خمیر کاغذ تضمین می شود.

بخش “D”  پالپر تلاطم در وان را افزایش می دهد و باعث می شود عدل ها / بسته ها به سرعت در آب غوطه ور شوند و در نتیجه زمان ماندن را کاهش می دهد. این برای عملیات مداوم مناسب است.

توربو سپراتور (Turbo Separator)

ذخایر خمیر از طریق یک ورودی مماس به محفظه ورودی تغذیه می شود. محفظه ورودی همچنین دارای یک خروجی دفع سنگین و یک خروجی رد کننده سبک در مرکز درب محفظه است. بین محفظه پذیرش و محفظه ورودی، صفحه ای با روتور با چندین تیغه خمیده وجود دارد. عملکرد توربو سپراتور  به گونه ای است که می تواند کیفیت سیستم های کاغذ سازی را ارتقا بخشد. در واقع این دستگاه خمیر اولیه را دریافت نموده و با ایجاد یک جریان حرکتی قوی، ذرات ریز و درشت را از یکدیگر تفکیک می کند. و پس از پالایش و جدا سازی الیاف و حتی خرد کردن ذرات ریز با منشاء نایلونی وذرات درشت با چگالی بالا توسط فشار ناشی از دستگاههای پالایش به غربالهای ارتعاشی ثقلی Vibration screen ”  ” و یا ” Reject Sorter ”  ارسال می شود.

کلینرها (Cleaning )

این کلینر ها از جنس استنلس استیل با قیفی های پلیمری ضد سایش و یا سرامیکی ساخته میشوند و عبارتند از :

1- پاک کننده با تراکم بالا ( Hi-Density Cleaner)

از ویژگیهای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حذف موثر آلاینده هایی مانند ماسه، شیشه، تراشه، پین و غیره از خمیر کاغذ با چگالی بالا
 • نصب ساده و سرعت مناسب که توسط هندسه مخروط حفظ می شود
 • بازرسی بصری آسان گرداب از طریق شیشه دید روشن در پایین
 • حفاظت از تجهیزات غربالگری و پالایش بیشتر در برابر سایش و سایش

2- پاک کننده با چگالی متوسط (Medium-Density Cleaner)

از ویژگیهای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این کلینر ها حذف موثر آلاینده هایی مانند ماسه، شیشه، تراشه، پین و غیره از خمیر کاغذ با چگالی متوسط
 • بازرسی بصری آسان گرداب از طریق شیشه دید روشن در پایین
 • حفاظت از تجهیزات غربالگری و پالایش بیشتر در برابر سایش و سایش

3- پاک کننده با چگالی کم (Low Consistency Cleaner)

که معمولا به سه دسته تقسیم می شود:

دسته اول : که شامل تعدادی کلینر به نسبت ظرفیت تولید طراحی و ساخته میشوند ،بعد از تمیز سازی خمیر غیر قابل قبول  را  به Reject tank cleaner  یک ارسال می شود. خمیرها قابل قبول توسط فن پمپ اولیه به سیستم هواگیری از خمیر کاغذ ارسال شده عمل حباب و هوا زدایی توسط وکیوم صورت می گیرد سپس توسط فن پمپ ثانویه به pressure screen ارسال شده و بعد تمیز سازی آخرین اشغال ها درین شده خمیر تمیز به هد باکس ارسال میشود.

دسته دوم: شامل تعدادی تمیز کننده نیروی گریز از مرکز هستند خمیرهای غیر قابل قبول پس از گذشت دسته اول به دسته دوم ارسال می شود خمیرهای غیر قابل قبول پس از تمیز سازی به   cleaner Reject tankدو وارد میشود.

دسته سوم: معمولا شامل دو ستون کلینر بوده که خمیر غیر قابل قبول از Reject tank دسته دوم وارد این کلینرها میشود و خروجی غیر قابل قبول دسته سوم  که عمدتاً از شن و ماسه و عاری از خمیر است به پساب صنعتی وارد می شود.

از ویژگیهای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حذف موثر آلاینده هایی مانند ماسه، شیشه، چیپس، پین و غیره از خمیر کاغذ با چگالی متوسط
 • حذف موثر ناخالصی ها مانند کثیفی، لرزش، لکه ها و ذرات سبک
 • ساختار مقاوم در برابر سایش بالا، مخروط سرامیکی پایین
 • بهبود پاکیزگی نوری کاغذ به دلیل حذف لکه ها، لرزش و کثیفی
 • قطر مخروطی کوچک که منجر به راندمان تمیز کردن فوق العاده می شود

دیدگاه ها بسته شده اند.